Sobota, 5. december 2020
Oblačno  0,9 °C
Mimoriadne správy

Nejedlý končí ako hasičský pridelenec v Prahe, ministerstvo vnútra zrušilo pozíciu

 Webnoviny  29. máj 2020  116
Nejedlý končí ako hasičský pridelenec v Prahe, ministerstvo vnútra zrušilo pozíciu

29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý šéf hasičov Alexander Nejedlý končí k 31. máju ako hasičský pridelenec v Prahe. Ministerstvo vnútra SR (MV SR) sa totiž rozhodlo zrušiť pozíciu zástupcu MV SR na plnenie úloh v oblasti ochrany pred požiarmi a civilnej ochrany a integrovaného záchranného systému na zastupiteľskom úrade SR v Českej republike.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová, rezort sa rozhodol zrušiť pozíciu po zvážení jej opodstatnenosti. Doplnila, že minister vnútra Roman Milkulec (OĽaNO) poďakoval Nejedlému za 35 rokov služby v rezorte vnútra.

Nejedlý pôsobil od mája 2012 ako prezident Hasičského a záchranného zboru. V máji 2014 ho vtedajší prezident Ivan Gašparovič vymenoval ako prvého hasiča do hodnosti generála.

Vo funkcii šéfa hasičov skončil na vlastnú žiadosť v auguste 2019. V Prahe pôsobil od januára 2020.

Viac k témam: hasičský pridelenec, požiare, verejná funkcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Nejedlý končí ako hasičský pridelenec v Prahe, ministerstvo vnútra zrušilo pozíciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.