Streda, 8. júl 2020
Slnečno  10,6 °C
Mimoriadne správy

Neďaleko Manily vybuchla sopka, evakuovali tisíce ľudí a letisko prerušilo prevádzku (foto+video)

 Webnoviny  12. január 2020  27
Neďaleko Manily vybuchla sopka, evakuovali tisíce ľudí a letisko prerušilo prevádzku (foto+video)

12.1.2020 (Webnoviny.sk) - Desťtisíce obyvateľov a turistov evakuovali v nedeľu z ostrovov na filipínskom jazere Taal a z miest a obcí na jeho pobreží po tom, čo na jednom z ostrovov v strede jazera v nedeľu skoro ráno vychrlila sopka Taal dym, popol a kamene do výšky 10 až 15 kilometrov.

Filipínsky inštitút vulkanológie a seizmológie varuje, že v najbližších dňoch by mohlo dôjsť aj k výronu lávy. V súvislosti so situáciou prerušilo v nedeľu prevádzku aj manilské medzinárodné letisko. Sopka Taal sa nachádza asi 60 kilometrov na juh od Manily.

Úrady zatiaľ evakuovali vyše 6-tisíc obyvateľov z ostrovov v strede jazera Taal, a následne aj ďalšie desaťtisíce obyvateľov miest a obcí na brehoch tohto jazera. V noci z nedele na pondelok a v pondelok plánujú evakuovať ďalších zhruba 300-tisíc obyvateľov priľahlých oblastí.Viac k témam: sopka Taal
Zdroj: Webnoviny.sk - Neďaleko Manily vybuchla sopka, evakuovali tisíce ľudí a letisko prerušilo prevádzku (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.