Piatok, 22. január 2021
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Neďaleko Istanbulu udrelo zemetrasenie, ľudia v panike vybiehali na ulice

 Webnoviny  24. september 2020  108
Neďaleko Istanbulu udrelo zemetrasenie, ľudia v panike vybiehali na ulice

24.9.2020 (Webnoviny.sk) - Neďaleko tureckého Istanbulu udrelo vo štvrtok popoludní zemetrasenie s magnitúdom 4,2. Ako informovala turecká vládna agentúra, niektorí obyvatelia sa v panike ponáhľali na ulice, pričom zatiaľ nehlásili žiadne škody ani obete na životoch.

Zemetrasenie nastalo o 16:38 miestneho času (15:38 SEČ, pozn.), jeho epicentrum bolo v Marmarskom mori pri meste Marmaraereglisi. Pocítili ho aj obyvatelia 15-miliónového Istanbulu a priľahlých regiónov.

V oblasti sa nachádzajú viaceré litosferické platne, čo spôsobuje väčšiu náchylnosť tohto územia na zemetrasenia. V roku 1999 zasiahli severozápadné Turecko dve silné zemetrasenia, pri ktorých zahynulo približne 18-tisíc ľudí.

Viac k témam: zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Neďaleko Istanbulu udrelo zemetrasenie, ľudia v panike vybiehali na ulice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.