Piatok, 7. august 2020
Slnečno  23,5 °C
Mimoriadne správy

Navigácia zaviedla švajčiarsky pár do favely v Riu, manželov tam lúpežne prepadli

 Webnoviny  30. december 2020  63
Navigácia zaviedla švajčiarsky pár do favely v Riu, manželov tam lúpežne prepadli

30.12.2019 (Webnoviny.sk) - Švajčiarsky turista utrpel strelné zranenia vo favele v Riu de Janeiro, kde sa omylom ocitol vďaka GPS. Brazílska polícia informovala, že v sobotu v noci zachránila starší manželský pár, ktorý sa stal terčom lúpežného prepadnutia. Žena vyviazla s porezanou rukou, muž je hospitalizovaný v kritickom stave.

Podľa miestnych médií 73-ročný Michele Ângelo Galle šoféroval auto, v ktorom sa viezol so svojou 65-ročnou manželkou.

Mierili von z mesta do koloniálneho prímorského mestečka Paraty, keď ich navigácia nasmerovala do favely Cidade Alta, jednej z najnebezpečnejších v Riu.

“Incident sa stal v zóne ovládanej kriminálnikmi. Turisti by sa tejto oblasti mali vyhnúť," uviedol pre agentúru Associated Press hovorca vojenskej polície Mauro Fliess.

Viac k témam: lúpežné prepadnutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Navigácia zaviedla švajčiarsky pár do favely v Riu, manželov tam lúpežne prepadli © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.