Sobota, 5. december 2020
Slnečno  5,5 °C
Mimoriadne správy

Navaľného prípad začala vyšetrovať polícia, Putin má záujem na objasnení jeho stavu

 Webnoviny  27. august 2020  94
Navaľného prípad začala vyšetrovať polícia, Putin má záujem na objasnení jeho stavu

27.8.2020 (Webnoviny.sk) - Ruská polícia začala predbežné vyšetrovanie prípadu ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného. Vo štvrtkovom vyhlásení uviedli, že vyšetrovatelia na Sibíri "zisťujú všetky okolnosti incidentu", vykonávajú forenzné štúdie a zbierajú materiály, ktoré môžu poslúžiť ako dôkazy.

Štyridsaťštyriročný Navaľnyj skončil v nemocnici po tom, čo mu vo štvrtok počas letu z Tomska do Moskvy prišlo zle. Lietadlo, ktorým cestoval, muselo následne núdzovo pristáť v sibírskom Omsku, kde ho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti. V sobotu ráno ho lietadlom previezli do nemocnice Charité v nemeckom Berlíne.

Tamojší odborníci ho podrobili rozsiahlemu vyšetreniu a v pondelok oznámili, že v jeho tele našli "inhibítory cholínesterázy". Tie sa nachádzajú v liekoch, ale aj pesticídoch a nervovoparalytických látkach. Lekári vysvetlili, že zatiaľ nepoznajú konkrétnu látku, akej bol pacient vystavený, ale začali sériu ďalších komplexných testov.

Ruský prezident Vladimir Putin a taliansky premiér Giuseppe Conte sa o prípade rozprávali v stredu počas spoločného telefonátu. Putin politikovi povedal, že Rusko má záujem na objektívnom vyšetrení prípadu.

Viac k témam: opozícia, otrava, ruská polícia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Navaľného prípad začala vyšetrovať polícia, Putin má záujem na objasnení jeho stavu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.