Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Navaľného previezli po troch týždňoch hladovky do nemocnice, jeho stav je „uspokojivý“

 Webnoviny  19. apríl 2021  90
Navaľného previezli po troch týždňoch hladovky do nemocnice, jeho stav je „uspokojivý“

19.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného, ktorý drží vo väzení už tretí týždeň hladovku, previezli do nemocnice. Oznámila to v pondelok štátna väzenská správa. Rozhodnutie prichádza dva dni po tom, čo Navaľného lekár informoval, že pacientov stav sa prudko zhoršuje a 44-ročný kritik Kremľa je už možno na pokraji smrti.

Podľa väzenskej správy Navaľného prevezú do nemocnice v trestaneckej kolónii v meste Vladimir asi 180 kilometrov východne od Moskvy. Podľa vyhlásenia je Navaľného zdravotný stav „uspokojivý“ a samotný opozičný politik súhlasil s prijatím výživových doplnkov.

Navaľnyj, jeden z najväčších oponentov ruského prezidenta Vladimira Putina, je v trestaneckej kolónii, kde ho nemôžu navštevovať jeho osobní lekári. Na protest začal hladovať po tom, čo im nedovolili prísť, keď začal mať silné bolesti chrbta a strácať cit v nohách.

Viac k témam: hladovka, kauza Navaľnyj, nemocnica, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Navaľného previezli po troch týždňoch hladovky do nemocnice, jeho stav je „uspokojivý“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.