Štvrtok, 21. január 2021
Prevažne slnečno  1,6 °C
Mimoriadne správy

Natlačení bez rúšok v kostole bozkávali ikony. Aj takto oslavovali na Ukrajine pravoslávne Vianoce

 Webnoviny   8. január 2021  48
Natlačení bez rúšok v kostole bozkávali ikony. Aj takto oslavovali na Ukrajine pravoslávne Vianoce

8.1.2021 (Webnoviny.sk) - Napriek tomu, že Ukrajina zaznamenala už viac ako milión prípadov koronavírusu a tamojší zdravotnícky systém je preťažený pribúdajúcimi pacientmi s ochorením COVID-19, počas štvrtkových osláv pravoslávnych Vianoc veriaci v mnohých prípadoch nemali rúška a k raritám patrili aj spoločenské rozostupy.

Ulice Ľvova plné oslávencov


V horskej dedinke Iľci v Ivano-Frankovskej oblasti sa pravoslávni veriaci bez rúšok tlačili v malom kostolíku, kde bozkávali ikony. Neskôr stáli vonku vedľa seba, aby sledovali sprievod hudobníkov.

V dňoch medzi Novým rokom a pravoslávnymi Vianocami boli hlavné ulice západoukrajinského Ľvova plné oslávencov. Mnohí si vonku dávali teplé nápoje a dívali sa na sprievodné akcie.

Lockdown ešte len príde


V 42-miliónovej krajine denne pribúda okolo 9-tisíc nových prípadov ochorenia COVID-19, ktorého následkom už podľahlo viac ako 19 500 osôb.

Na Ukrajine platí od piatka do 25. januára rozsiahly lockdown. Počas tohto obdobia budú zatvorené školy a zábavné podniky, reštaurácie nebudú môcť obsluhovať zákazníkov. Podľa mnohých však takýto krok ukrajinských orgánov mal prísť už omnoho skôr.

Viac k témam: Koronavírus, pravoslávni veriaci, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk - Natlačení bez rúšok v kostole bozkávali ikony. Aj takto oslavovali na Ukrajine pravoslávne Vianoce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.