Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Našla sa Madeleine McCannová? Mladá Poľka tvrdí, že je možno strateným dievčatkom a žiada testy DNA

 Webnoviny  20. február 2023  61
Našla sa Madeleine McCannová? Mladá Poľka tvrdí, že je možno strateným dievčatkom a žiada testy DNA

20.2.2023 (SITA.sk) - Dvadsaťjedenročná Poľka tvrdí, že je možno Madeleine McCannová, britské dievčatko, ktorého zmiznutie pred takmer 16 rokmi počas rodinnej dovolenky v Portugalsku vyvolalo celosvetový záujem.

Ako referuje web španielskeho denníka Marca, spomenutá poľská žena dokonca požiadala o test DNA a na sociálnych sieťach zverejnila video, v ktorom uviedla, že sa chce stretnúť so svojimi možnými rodičmi.

„Myslím si, že som možno Madeleine. Potrebujem test DNA,“ povedala Poľka. Tvrdí, že policajní vyšetrovatelia v Spojenom kráľovstve a Poľsku ju ignorovali, preto sa rozhodla pátrať po pravde prostredníctvom sociálnych sietí.

Spomienka na dovolenku


Mladá žena zverejnila svoju fotografiu z detstva a trvá na tom, že sa fyzicky podobá na Madeleine, ktorá zmizla v roku 2007. „Mám podobné oči, typ tváre, uší, pier, mala som medzierku medzi zubami,“ povedala. Okrem toho, že si z detstva mnoho nepamätá, vraví, že jej prvá spomienka je „veľmi silná“.

„Bola to dovolenka na teplom mieste, kde bola pláž a biele alebo veľmi svetlé budovy s apartmánmi. Pamätám sa, že som na pláži videla korytnačky. V tejto spomienke nevidím moju rodinu,“ uviedla Poľka.

Pátranie naprieč Európou


Madeleine zmizla večer 3. mája 2007 krátko pred svojimi štvrtými narodeninami z apartmánu v dovolenkovom stredisku Praia da Luz, zatiaľ čo jej rodičia s priateľmi večerali v neďalekom tapas bare. Jej zmiznutie bolo silno medializované a spustilo rozsiahlu a nákladnú pátraciu operáciu naprieč Európou, doteraz však bezvýsledne.

Pred tromi rokmi sa šírili dohady, že Madeleine McCannová môže byť stále nažive, rozpráva po nemecky a s „novou“ nemeckou rodinou býva približne 40 kilometrov od Algarve. Istá Portugalčanka tvrdí, že pred štyrmi rokmi stretla v supermarkete v Gale neďaleko Albufeiry dospievajúce dievča s charakteristickou črtou, ktorú mala aj Madeleine - škvrnou v pravom oku.

V roku 2020 nemecké úrady identifikovali ako podozrivého v jej prípade istého Christiana Brücknera. Tento muž, ktorý popiera účasť na zmiznutí dievčatka, si v súčasnosti v Nemecku odpykáva trest za drogové trestné činy a odsúdili ho aj za znásilnenie 72-ročnej Američanky v spomenutom portugalskom letovisku Praia da Luz v roku 2005.

Viac k témam: DNA test, Krimi, Pátranie
Zdroj: SITA.sk - Našla sa Madeleine McCannová? Mladá Poľka tvrdí, že je možno strateným dievčatkom a žiada testy DNA © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.