Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Náskok konzervatívcov pred labouristami v Británii sa podľa prieskumov stenčuje
LONDÝN 21. mája (WebNoviny.sk) - Náskok, ktorý britská Konzervatívna strana mala v nedávnych prieskumoch verejnej mienky pred labouristami, sa po zverejnení predvolebných sľubov troch hlavných strán stenčil.
Z nedávnych prieskumov vyplývalo, že konzervatívci premiérky Theresy Mayovej by mohli získať aj o najmenej 150 zákonodarcov viac ako Labouristická strana Jeremyho Corbyna.
Náskok sa znížil na polovicu
Štyri prieskumy zverejnené v sobotu však namerali podporu konzervatívcov medzi 44 a 46 percentami, zatiaľ čo labouristov by volilo 33 až 35 percent ľudí. Z toho vyplýva väčšina už len o približne 40 kresiel.
Napríklad v prieskume pre spoločnosť YouGov sa náskok konzervatívcov v priebehu jedného týždňa znížil na polovicu - 9 percentuálnych bodov.
Mayová chce obmedziť imigráciu
Mayová vo štvrtok okrem iného uviedla, že v prípade víťazstva svojich konzervatívcov v predčasných parlamentných voľbách 8. júna chce obmedziť imigráciu do Británie z členských i nečlenských krajín EÚ.
Naproti tomu Corbyn sa v utorok zaviazal, že v prípade volebného víťazstva svojej strany znárodni železničné, energetické a vodárenské služby a zriadi rozvojové banky na podporu regionálnych ekonomických programov. Sľúbil tiež, že labouristi vyrokujú odchod z Európskej únie pri zachovaní prístupu krajiny na jednotný trh EÚ a ochranu práv občanov Únie žijúcich v Spojenom kráľovstve,
Liberálni demokrati, výrazne zaostávajúci za konzervatívcami aj labouristami, v stredu prisľúbili, že ak voľby vyhrajú, usporiadajú referendum, ktoré sa bude týkať konečnej dohody o brexite.
Viac k témam: Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Náskok konzervatívcov pred labouristami v Británii sa podľa prieskumov stenčuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová