Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Napadnutie nožom v Birminghame neprežil jeden muž, malo sa začať ako veľká bitka

 Webnoviny   6. september 2020  143
Napadnutie nožom v Birminghame neprežil jeden muž, malo sa začať ako veľká bitka

6.9.2020 (Webnoviny.sk) - Sériu pobodaní v anglickom Birminghame neprežil jeden muž a sedem ľudí utrpelo zranenia. Jeden muž a žena sú zranení vážne, zvyšní piati utrpeli zranenia, ktoré nie sú život ohrozujúce, informuje spravodajský portál BBC.

Polícia grófstva West Midlands v súvislosti s incidentom pátra po jednom podozrivom a vyzvala ľudí, aby ju kontaktovali, ak majú zábery z bezpečnostných kamier alebo telefónov.

Vrchný policajný superintendent Steve Graham, ktorý je zodpovedný za políciu v Birminghame, informoval, že napadnutie obetí bolo zrejme náhodné a nič nenaznačuje, že útoky súviseli s terorizmom. "Zdá sa, že to začalo ako veľká bitka medzi veľkými skupinami ľudí, ale očividne v určitom momente vytiahli nože a došlo k pobodaniam," vysvetlil Graham.

Polícia už skôr informovala, že v nedeľu po polnoci dostala hlásenie o prvom pobodaní, po ktorom nasledovali správy o ďalších incidentoch v oblasti. V tejto súvislosti vyhlásila "vážny incident" a oblasť uzavrela.

Úrady požiadali ľudí, aby zostali pokojní, ale ostražití a aby sa zdržiavali mimo danej oblasti.

Viac k témam: bitka, incident, útok nožom, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Napadnutie nožom v Birminghame neprežil jeden muž, malo sa začať ako veľká bitka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.