Pondelok, 1. marec 2021
Jasno  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Najvyšší súd v USA odmietol žaloby proti Trumpovi pre nelegálne profitovanie zo svojho úradu

 Webnoviny  25. január 2021  60
Najvyšší súd v USA odmietol žaloby proti Trumpovi pre nelegálne profitovanie zo svojho úradu

25.1.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd v USA sa nebude zaoberať žalobami proti bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi v súvislosti s nelegálnym profitovaním z jeho funkcie. Sudcovia v pondelok zamietli Trumpove odvolanie proti rozhodnutiam nižších súdov, ktoré povolili pokračovanie sporov.

Exprezident podľa sťažovateľov konal protiústavne, keď prijímal platby od domácich a zahraničných predstaviteľov, ktorí využívali služby jeho hotelov a reštaurácií. Najvyšší súd tiež prikázal odvolacím súdom v New Yorku a Richmonde, aby sa žalobami ďalej nezaoberali. Kauzu najvyšší súdny tribunál označil za „diskutabilnú“, keďže Trump už nie je v úrade.Fotogaléria: Donald Trump


Viac k témam: súd, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd v USA odmietol žaloby proti Trumpovi pre nelegálne profitovanie zo svojho úradu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.