Streda, 20. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Najväčší výrobca gumených rukavíc na svete pre koronavírus zastavil výrobu v Malajzii

 Webnoviny  23. november 2020  54
Najväčší výrobca gumených rukavíc na svete pre koronavírus zastavil výrobu v Malajzii

23.11.2020 (Webnoviny.sk) - Najväčší výrobca gumených rukavíc na svete, spoločnosť Top Glove, v pondelok zastavil výrobu v 28 závodoch v Malajzii.

Tento krok nasleduje po rozhodnutí tamojšej vlády, ktorá firme prikázala otestovať na koronavírus všetkých zamestnancov. Aktuálne prísne pandemické opatrenia spôsobili v Malajzii zatvorenie mnohých tovární.

Viac o téme: Koronavírus


Spoločnosť Top Glove má po celom svete viac ako 60 výrobných prevádzok - až 30 sa nachádza v Malajzii. Podľa vyjadrenia malajzijskej vlády sa doteraz na koronavírus testovalo takmer 5800 zamestnancov, preukázateľne infikovaná bola asi tretina. K rozhodnutiu zatvoriť 28 tovární vláda pristúpila po odporúčaní ministerstva zdravotníctva.

Viac k témam: Koronavírus, pandemické opatrenia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Najväčší výrobca gumených rukavíc na svete pre koronavírus zastavil výrobu v Malajzii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.