Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Najmladšiu nasledovníčku Charlesa Mansona po viac ako 50 rokoch podmienečne prepustili na slobodu

 Webnoviny  12. júl 2023  87  
Najmladšiu nasledovníčku Charlesa Mansona po viac ako 50 rokoch podmienečne prepustili na slobodu

12.7.2023 (SITA.sk) - Bývalú nasledovníčku amerického zločinca Charlesa Mansona podmienečne prepustili po tom, ako si odpykala viac ako päť desaťročí doživotného trestu za dve brutálne vraždy.

Už 73-ročná Leslie van Houtenová sa ako 19-ročná zúčastnila na sérii vrážd Mansonovej sekty v Los Angeles.

Predchádzajúce žiadosti o prepustenie


Kalifornskí guvernéri zablokovali päť predchádzajúcich žiadostí o jej prepustenie. Odvolací súd v Kalifornii však napokon zrušil posledné zablokovanie z roku 2020.

Súčasný guvernér Kalifornie Gavin Newsom vyhlásil, že cíti sklamanie z prepustenia Van Houtenovej. „Viac ako 50 rokov po tom, čo Mansonova sekta spáchala tieto brutálne vraždy, rodiny obetí stále cítia tento dopad,“ uviedol Newsom vo vyhlásení.

Najmladšia nasledovníčka


Skupina okolo Mansona v roku 1969 na jeho príkaz zavraždila dokopy deväť ľudí vrátane tehotnej ženy režiséra Romana Polanského Sharon Tateovej.

Van Houtenová bola najmladšou Mansonovou nasledovníčkou, ktorá bola v roku 1971 odsúdená za vraždu za svoju úlohu pri smrti kalifornského obchodníka s potravinami Lena LaBianca a jeho manželky Rosemary.

Viac k témam: podmienečné prepustenie, Sekta, vraždy
Zdroj: SITA.sk - Najmladšiu nasledovníčku Charlesa Mansona po viac ako 50 rokoch podmienečne prepustili na slobodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.