Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Najmenej 27 migrantov smerujúcich z Francúzska do Británie zahynulo v Lamanšskom prielive
Webnoviny 24. november 2021 589
24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Viac ako dve desiatky migrantov zahynuli a mnoho ďalších utrpelo zranenia po tom, ako sa ich loď prevrátila v Lamanšskom prielive pri francúzskom meste Calais.
Ako uviedli francúzski predstavitelia, migranti sa chceli preplaviť z Francúzska do Spojeného kráľovstva.
Pátranie naďalej prebieha
Na plavidle sa nachádzalo približne 50 ľudí. Podľa francúzskej polície prišlo o život najmenej 27 migrantov.
Záchranné tímy z oboch strán prielivu naďalej pátrajú po ďalších možných obetiach. Podľa francúzskeho námorného úradu bolo niekoľko zranených migrantov v bezvedomí.
Zdržali tisíce migrantov
Počet migrantov na malých plavidlách v Lamanšskom prielive tento rok prudko vzrástol, a to napriek riziku, ktoré sa s jesenným premenlivým počasím ešte stupňuje.
Francúzske a britské úrady zadržali v ostatných týždňoch v rámci mnohých záchranných operácií tisíce migrantov pri francúzskom aj britskom pobreží. Úmrtia migrantov sú však v Lamanšskom prielive zriedkavé.
Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Najmenej 27 migrantov smerujúcich z Francúzska do Británie zahynulo v Lamanšskom prielive © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Sociálni demokrati, Zelení a liberáli sa dohodli na novej vláde Nemecka, oznámil Olaf ScholzNasledujúci článok
Einsteinov rukopis sa vydražil v Paríži, kupec zaplatil 11 miliónov eur
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky