Utorok, 21. september 2021
Malá oblačnosť  5,7 °C
Mimoriadne správy

Najlepšia epidemická situácia v Stredomorí je v Chorvátsku, v krajine dovolenkujú státisíce turistov

 Webnoviny  23. júl 2021  96
Najlepšia epidemická situácia v Stredomorí je v Chorvátsku, v krajine dovolenkujú státisíce turistov

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Chorvátsko má aktuálne najlepšiu epidemickú situáciu v Stredomorí. Ako informuje Chorvátske turistické združenie, Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) aktualizovalo európsku mapu monitorujúci COVID-19 a potvrdilo, že v tejto prímorskej krajine je rovnaká situácia ako minulý štvrtok a chorvátske pobrežie je teda "oranžové".

Aktuálne trávi v Chorvátsku svoju dovolenku približne 860-tisíc turistov, z toho 740-tisíc tvoria cudzinci.

Viac o téme: Koronavírus


„Zatiaľ čo v mnohých iných krajinách sa epidemiologická situácia zhoršila, Chorvátsko zvláda situáciu vo vnútri svojich hraníc veľmi dobre," konštatuje združenie. Súčasná priemerná štrnásťdňová miera výskytu na 100 000 obyvateľov dosahuje 33,7.

V pobrežných oblastiach sa zároveň zavádzajú ďalšie protiepidemické opatrenia týkajúce sa väčších zhromaždení vrátane prísnych kontrol, aby sa obmedzila možnosť šírenia infekcie COVID-19. Cieľom je, aby sa celé pobrežie čo najskôr vrátilo do "zelenej zóny", kde sa nachádza celá vnútrozemská časť Chorvátska.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Najlepšia epidemická situácia v Stredomorí je v Chorvátsku, v krajine dovolenkujú státisíce turistov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.