Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Nacistická zástava v okne školy vzbudila pohoršenie, učiteľ ju použil počas hodiny dejepisu

 Webnoviny  10. február 2020  31
Nacistická zástava v okne školy vzbudila pohoršenie, učiteľ ju použil počas hodiny dejepisu

10.2.2020 (Webnoviny.sk) - V okne školy v americkom Marylande visela počas víkendu nacistická zástava. Svedkovia ju videli, keď prišli na basketbalový zápas do Governor Thomas Johnson High School v meste Frederick, pričom na internete sa začali rýchlo šíriť fotografie so zástavou.

Zástupkyňa tamojšieho školského obvodu Theresa R. Alban objasnila, že ju použili počas hodiny dejepisu, keď sa učili o druhej svetovej vojne. Dodala, že ju zvesili hneď, ako ich na to upozornili a následne sa ospravedlnili verejnosti.

"Nemá to nič spoločné s hodnotami nášho školského systému," vyhlásila. Riaditeľ školy Daniel Lippy uviedol, že vykonali všetky kroky pre to, aby sa to už nikdy neopakovalo.

Viac k témam: americká polícia, druhá svetová vojna, nacizmus, učiteľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Nacistická zástava v okne školy vzbudila pohoršenie, učiteľ ju použil počas hodiny dejepisu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.