Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Náčelník generálneho štábu varuje pred dlhou vojnou s Hamasom. Druhá strana podľa neho bojuje ako zvieratá

 Webnoviny  18. október 2023  79  
Náčelník generálneho štábu varuje pred dlhou vojnou s Hamasom. Druhá strana podľa neho bojuje ako zvieratá

18.10.2023 (SITA.sk) - Náčelník generálneho štábu izraelskej armády Herci Halevi v stredu varoval pred dlhou vojnou s palestínskym militantným hnutím Hamas. Ako informuje spravodajský portál CNN, povedal to vojakom počas návštevy leteckej základne Tel Nof.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


„Nebude to krátke a aj keď budeme musieť kampaň rozšíriť pre prípad, že by sa do nej zapojil ďalší nepriateľ, budeme vedieť, ako to zvládnuť,“ vyjadril sa Halevi. Tiež povedal, že Izrael operuje v súlade so zákonom.

„Všetci sme šialení, ale fungujeme rozumne. Vytrvalo bojujeme a zostávame ľuďmi, na rozdiel od druhej strany, ktorá bojuje ako zvieratá," vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)
Viac k témam: Hamas, Izraelsko-palestínsky konflikt, Náčelník generálneho štábu izraelskej armády, Útok Hamasu na Izrael, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Náčelník generálneho štábu varuje pred dlhou vojnou s Hamasom. Druhá strana podľa neho bojuje ako zvieratá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.