Streda, 3. jún 2020
Slnečno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Na zámku vo Valticiach sa stretne slovenská a česká vláda, rokovať bude aj Pellegrini s Babišom

 Webnoviny  11. november 2019  78
Na zámku vo Valticiach sa stretne slovenská a česká vláda, rokovať bude aj Pellegrini s Babišom

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Spoločné zasadnutie vlád Českej a Slovenskej republiky sa uskutoční v pondelok na zámku Valtice. Vlády oboch krajín na čele s Andrejom Babišom a Petrom PellegrinimPeter Pellegrini budú rokovať o aktuálnych témach jednotlivých rezortov, spoločných cezhraničných projektoch, aj o prehlbovaní vzájomnej spolupráce medzi krajinami. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu vlády ČR.

Témou separátneho rokovania premiérov budú predovšetkým európske záležitosti, ako sú klimatická politika, migrácia a zahraničné vzťahy Európskej únie alebo viacročný finančný rámec. Ďalej budú premiéri diskutovať o potenciáli rozvoja spolupráce v rámci Visegrádskej skupiny (V4), a to napríklad v oblasti obrany.

Viac k témam: český premiér, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Na zámku vo Valticiach sa stretne slovenská a česká vláda, rokovať bude aj Pellegrini s Babišom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.