Pondelok, 23. september 2019
Oblačno  11,5 °C
Mimoriadne správy

Na YouTube propagovali bielidlo ako prostriedok na liečbu autizmu, zomreli dvaja ľudia

 Webnoviny  25. máj 2019  30
Na YouTube propagovali bielidlo ako prostriedok na liečbu autizmu, zomreli dvaja ľudia

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) - Na službe YouTube objavili stovky videí, ktoré propagovali bielidlo ako prostriedok na liečbu autizmu. Prípravok s názvom Miracle Mineral Solution (MMS) údajne v USA spôsobil zranenia desiatkam ľudí a dvaja aj zomreli.

Na pochybný prostriedok upozornila americká webstránka Business Insider. Jej zástupca Tom Porter vyhlásil, že ho popularita niektorých videí "veľmi prekvapila".

Vo videách pritom MMS označovali okrem iného ako vhodný na liečbu malárie aj rakoviny. "Tieto videá ponúkali najmä ľuďom hľadajúcim informácie o autizme či malárii," dodal Porter. Top 20 videí propagujúcich MMS malo na YouTube viac ako tri milióny pozretí. V niektorých sa objavili aj odkazy na webstránky, kde sa dal MMS kúpiť.

Predstavitelia YouTube už upravili nastavenia tak, aby zabránili zobrazeniu videí súvisiacich s MMS vo výsledkoch vyhľadávania.

Viac k témam: autizmus, youtube
Zdroj: Webnoviny.sk - Na YouTube propagovali bielidlo ako prostriedok na liečbu autizmu, zomreli dvaja ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.