Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Na výletnej lodi vo Viedni uviazlo 178 ľudí, takmer polovica mala pozitívny test na koronavírus

 Webnoviny  28. október 2021  65
Na výletnej lodi vo Viedni uviazlo 178 ľudí, takmer polovica mala pozitívny test na koronavírus

28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Na výletnej lodi, ktorá prišla z Nemecka do Viedne, uviazlo v karanténe 178 ľudí. Krízový zdravotnícky štáb rakúskej metropoly karanténu zdôvodnil pozitívnymi testami na koronavírus, ktoré malo 80 ľudí na palube. Informuje o tom verejnoprávny vysielateľ ORF.

Loď podľa krízového tímu priplávala z bavorského mesta Passau a v súčasnosti sa nachádza v plavebnej komore Nussdorf na predmestí Viedne. Krízový štáb hľadá riešenie, ako dostať cestujúcich naspäť domov. Všetky osoby na palube sú v karanténe.

Viac o téme: Koronavírus


Nákazy koronavírusom podľa hovorkyne štábu potvrdili testy vykonané vo Viedni. K testovaniu všetkých osôb na palube pristúpili vzhľadom na to, že u niektorých cestujúcich sa prejavili symptómy ochorenia. Bližšie údaje zatiaľ nie sú známe.

Viac k témam: Cestovanie, Karanténa, Koronavírus, Loď
Zdroj: Webnoviny.sk - Na výletnej lodi vo Viedni uviazlo 178 ľudí, takmer polovica mala pozitívny test na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.