Nedeľa, 7. jún 2026
Mimoriadne správy
- NATO posilňuje obranu v okolí Švédska a Fínska
- Top foto dňa (6. jún 2026): Api domčeky, pavilón šeliem, nový most, premiér SR, protest a dáždniky
- Trump tvrdí, že Iránu zostalo viac ako 20 percent rakiet
- Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
- Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Na vojenských cvičeniach v Pakistane sa zúčastní až 45 štátov, niektoré krajiny poslali aj lode
Webnoviny 8. február 2019 674
KARÁČI 8. februára (WebNoviny.sk) - V Pakistane v piatok odštartovali päťdňové cvičenie, na ktorom sa zúčastní 45 štátov. Podujatie, ktoré hostí pakistanské námorníctvo pri meste Karáči, je súčasťou spolupráce v boji proti pirátom, teroristom a pašerákom.
Účasť na cvičení s názvom "Mier" potvrdili aj zástupcovia Spojených štátov, Veľkej Británie či Japonska. Pakistanská armáda uviedla, že niektoré krajiny poslali okrem námorníkov aj svoje lode.
Krajina usporadúva cvičenie od roku 2007, no nikdy nepozvala zástupcov Indie, s ktorou bojuje o sporný himalájsky región Kašmír.
Viac k témam: vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na vojenských cvičeniach v Pakistane sa zúčastní až 45 štátov, niektoré krajiny poslali aj lode © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Poľsko dočasne obnoví kontroly na hraniciach, vrátane Slovenska
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov