Streda, 27. október 2021
Slnečno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Na univerzite v Perme sa strieľalo, niektorí študenti vyskakovali z okien (video+foto)

 Webnoviny  20. september 2021  79
Na univerzite v Perme sa strieľalo, niektorí študenti vyskakovali z okien (video+foto)

20.9.2021 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 20. septembra 10:59


Streľba na univerzite v ruskom meste Perm v pondelok ráno zanechala osem mŕtvych. Informoval o tom Vyšetrovací výbor Ruskej federácie s tým, že strelca zadržali po tom, ako sa zranil pri vzdorovaní zatknutiu. Informuje o tom spravodajský portál Euronews.Zranenia utrpelo viacero ľudí, ich počet však nie je jasný a správy hovoria o šiestich až 14 zranených, uvádza tlačová agentúra AP.

Tlačová služba Permskej štátnej univerzity informovala, že útočník použil takzvanú „traumatickú“ strelnú zbraň. Takéto zbrane sú určené na nesmrtiace gumené alebo plastové projektily, ale dajú sa upraviť na iný druh munície. Motív strelca, ktorého identifikovali ako 18-ročného študenta, nebol bezprostredne známy. Podľa analytičky Euronews Galiny Polonskej bol muž už vyšetrovaciemu výboru známy.

Študenti a zamestnanci univerzity sa počas incidentu zamkli v miestnostiach a univerzita vyzvala ľudí, aby opustili jej areál, ak je to možné. Tlačová agentúra Tass s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z orgánov činných v trestnom konaní informovala, že niektorí študenti vyskakovali z okien budovy. Univerzitu po incidente evakuovali.

Viac k témam: Perm, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Na univerzite v Perme sa strieľalo, niektorí študenti vyskakovali z okien (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.