Pondelok, 1. marec 2021
Jasno  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Na svete bude panovať neistota a cestovať sa ešte veľmi nebude, tvrdí šéfka švédskej diplomacie

 Webnoviny  26. január 2021  48
Na svete bude panovať neistota a cestovať sa ešte veľmi nebude, tvrdí šéfka švédskej diplomacie

26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Švédi by nemali očakávať, že budú môcť počas veľkonočných sviatkov cestovať po svete. V utorok to povedala švédska ministerka zahraničia Ann Linde. Švédsko predĺžilo odporúčanie vyhnúť sa nepotrebnému cestovaniu mimo Európsku úniu a schengenský priestor.

Platnosť aj po Veľkej noci


„Naše hodnotenie je, že globálne bude niekoľko mesiacov panovať neistota. Je to celkové hodnotenie, ktoré sa týka toho, ako bude vyzerať situácia v cieľových miestach,“ vyjadrila sa Linde.

Spomínané odporúčanie bude podľa jej slov platiť do 15. apríla, čo bude po Veľkej noci.

Rizikom je aj Európska únia


Linde tiež upozornila, že cestovanie v rámci európskej dvadsaťsedmičky tiež nie je bez rizika. Proti nemu však nemajú odporúčania.

Švédsko zaujalo iný postoj k pandémii ako väčšina krajín v Európe a nechalo veľké časti spoločnosti otvorené. Krajina zaznamenala 11 005 úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom a 547 166 infekcií.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Na svete bude panovať neistota a cestovať sa ešte veľmi nebude, tvrdí šéfka švédskej diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.