Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Na streche paneláku vypukol požiar, muselo sa evakuovať sto ľudí

 Webnoviny  23. jún 2024  70  
Na streche paneláku vypukol požiar, muselo sa evakuovať sto ľudí

23.6.2024 (SITA.sk) - Sto ľudí sa v nedeľu ráno evakuovalo z obytného panelového domu v českom meste Mladá Boleslav pre požiar na streche. Hasiči proti plameňom zasahovali pred deviatou ráno.

„Nastal požiar kábelov fotovoltiky ... a opakovane sa rozhorieva," napísali stredočeskí hasiči na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web TN.cz.

„Rozoberáme strešnú konštrukciu, aby sme predišli vzniku skrytých ohnísk," povedal hovorca hasičov Dominik Pěnička. Nikto sa podľa jeho slov nezranil.

Hovorkyňa polície Michaela Richterová uviedla, že pri príchode policajtov na miesto požiaru bolo pred vchodom domu približne sto ľudí, ktorí sa evakuovali sami. Ešte pred príchodom hasičov niekto z obyvateľov domu podľa jej slov použil hasiaci prístroj.Viac k témam: Evakuácia, Hasiči, Požiar
Zdroj: SITA.sk - Na streche paneláku vypukol požiar, muselo sa evakuovať sto ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.