Štvrtok, 21. január 2021
Prevažne slnečno  1,6 °C
Mimoriadne správy

Na Severnom Kaukaze došlo k teroristickému útoku pred miestnym úradom ruskej Federálnej bezpečnostnej služby

 Webnoviny  11. december 2020  100
Na Severnom Kaukaze došlo k teroristickému útoku pred miestnym úradom ruskej Federálnej bezpečnostnej služby

11.12.2020 (Webnoviny.sk) - Najmenej šiesti ruskí policajti utrpeli v piatok zranenia na Severnom Kaukaze, keď sa pri miestnom úrade ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) odpálil samovražedný útočník.

Ruská tlačová agentúra Interfax uviedla, že pred budovou FSB v meste Učkeken v Karačajevsko-čerkeskej republike najprv skoro ráno explodovalo výbušné zariadenie, ale nikto nebol zranený. Keď sa na mieste explózie zhromaždili policajti, aby ho preskúmali, prišiel k ním samovražedný útočník, ktorý sa odpálil a pri výbuchu zahynul.

V Čečensku, Karačajevsko-Čerkesku a v ďalších regiónoch nepokojného Severného Kaukazu podnikajú bombové a iné útoky islamskí militanti, z ktorých časť prisahala vernosť teroristickej organizácii Islamský štát.

Viac k témam: explózia, Federálna bezpečnostná služba, islamskí militanti, ruská polícia, teroristický útok, zranení
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Severnom Kaukaze došlo k teroristickému útoku pred miestnym úradom ruskej Federálnej bezpečnostnej služby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.