Pondelok, 11. december 2023
Zamračené  -1 °C
Mimoriadne správy

Na Sardínii vyčíňa už viac ako 50 lesných požiarov, pre silný vietor je situácia dramatická (video)

 Webnoviny   7. august 2023  102  
Na Sardínii vyčíňa už viac ako 50 lesných požiarov, pre silný vietor je situácia dramatická (video)

7.8.2023 (SITA.sk) - Taliansky ostrov Sardínia sužuje viac ako 50 lesných požiarov. Tie poháňa silný vietor, ktorý komplikuje prácu hasičom. Z miest a obcí na východnom pobreží evakuovali zhruba 600 ľudí. Informuje o tom spravodajský portál Euronews.

Jedna sedemdesiatnička utrpela zranenia po tom, ako sa rozhodla zostať doma v meste Bolotana napriek tomu, že tam horelo. V pondelok ju odtiaľ vzali záchranári.

Nie je to férový boj


V regióne zasahuje šesť hasiacich tímov - 30 hasičov a 12 vozidiel. V nedeľu im pomáhali aj hasiace lietadlá.

„Napriek veľkému nasadeniu hasičov je situácia ozaj dramatická,“ povedal miestnym médiám predstaviteľ rady v meste Posada Giorgio Fresu s tým, že „vietor veje tak silno, že to nie je férový boj“.

Očakáva sa, že vietor v priebehu pondelka stratí na sile, čo by mohlo uľahčiť prácu hasičov. V nedeľu vietor na ostrove dosahoval rýchlosť do 100 kilometrov za hodinu.


Nevylučujú ani podpaľačstvo


Požiare vyčíňajú aj na južnom pobreží v okolí hlavného mesta Cagliari, pričom postihli aj chránenú oblasť, ktorá je domovom stoviek plameniakov. Starosta Cagliari oznámil preventívne uzavretie všetkých parkov a cintorínov.

Pôvod požiarov zatiaľ nie je známy, pričom úrady nevylučujú ani podpaľačstvo.Viac k témam: Lesné požiare v Taliansku, Sardínia
Zdroj: SITA.sk - Na Sardínii vyčíňa už viac ako 50 lesných požiarov, pre silný vietor je situácia dramatická (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.