Pondelok, 13. júl 2020
Slnečno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Na Novom Zélande našli telo britskej turistky, nezvestná bola niekoľko dní

 Webnoviny  14. február 2020  31
Na Novom Zélande našli telo britskej turistky, nezvestná bola niekoľko dní

14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Na Novom Zélande v piatok našli telo britskej turistky, ktorá bola nezvestná od pondelka. Telo Stephanie Simpson objavili v oblasti Pyke Creek v Národnom parku Mount Aspiring. Ležalo neďaleko jej ruksaku a topánok, ktoré našli už predtým.

Úmrtie ženy zrejme nezavinila ďalšia osoba


Informoval o tom policajt Mark Kirkwood. Dodal, že pátranie bolo extrémne náročné pre členitý terén. Do akcie sa zapojili aj dva tímy so psami a záchranári so špeciálnym výcvikom.

Podľa Kirkwooda nič nenasvedčuje tomu, že by úmrtie ženy spôsobil niekto iný, no presnú príčinu smrti ozrejmí až koroner.

Žena bola skúsenou turistkou


Tridsaťdvaročná turistka sa vydala do parku uplynulý víkend. Jej rodina o nej nemala žiadne informácie.

Švagor pre noviny The New Zealand Herald uviedol, že zosnulá bola skúsená turistka vo veľmi dobrej kondícii a súťažila v triatlone a behu. "Je to mimoriadne odhodlaná žena a má pevnú vôľu," opísal ju vtedy.

Viac k témam: turistika, turistka, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Novom Zélande našli telo britskej turistky, nezvestná bola niekoľko dní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.