Utorok, 18. jún 2019
Polojasno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Na novinára v Mexiku spustili paľbu, zranený redaktor si stihol zavolať záchranku

 Webnoviny  16. marec 2019  81
Na novinára v Mexiku spustili paľbu, zranený redaktor si stihol zavolať záchranku

MEXIKO 16. marca (WebNoviny.sk) - V mexickom štáte Sonora zabili rozhlasového redaktora. Tamojšia prokuratúra informovala, že 47-ročného Santiaga Barrosa zastrelili v piatok večer uňho doma. Po tom, ako niekto zaklopal a on otvoril, spustili na neho paľbu.

Zranenému redaktorovi sa podarilo ešte prísť dnu a zavolať si záchranku. O dve hodiny neskôr v nemocnici podľahol dvom strelným zraneniam brucha a jednému strelnému poraneniu ľavej kľúčnej kosti. Štátna prokuratúra už vo veci novinárovho úmrtia otvorila vyšetrovanie.

Barroso je prinajmenšom tretím novinárom, ktorého tento rok v Mexiku zabili. Vo februári prišiel o život novinár v štáte Tabasco, v januári zase v štáte Baja California Sur.

Viac k témam: polícia, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk - Na novinára v Mexiku spustili paľbu, zranený redaktor si stihol zavolať záchranku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.