Streda, 29. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Rozhodne Európsky parlament o zmrazení eurofondov pre Slovensko? Lexmann bude hlasovať proti
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
Na letisku v Quite zatkli Švéda, ktorý údajne mohol spolupracovať s Assangeom
Webnoviny 12. apríl 2019 622
LONDÝN 12. apríla (WebNoviny.sk) - V ekvádorskom Quite zatkli švédskeho softvérového vývojára, ktorý je údajne blízky zakladateľovi platformy WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Olu Biniho, ktorý v meste žije, zadržali v rámci vyšetrovania údajného Assangeovho úsilia o odvrátenie jeho vykázania z ekvádorskej ambasády v Londýne.
Podľa nemenovaného ekvádorského predstaviteľa Biniho zatkli vo štvrtok na letisku v Quite, keď sa chystal nastúpiť do lietadla do Japonska.
Úrady proti Binimu zatiaľ nevzniesli žiadne obvinenia. Prešetrujú však, či sa podieľal na údajnom úsilí Assangea a WikiLeaks vydierať ekvádorského prezidenta Lenína Morena. Jeho priatelia podľa agentúry AP tvrdia, že Ola Bini by nedokázal plánovať destabilizáciu vlády a tvrdenia voči nemu sú nespravodlivé.
Zatknutie Švéda prišlo po tom, čo Ekvádor Assangeovi po takmer siedmich rokoch odňal azyl a zatkla ho britská polícia.
Viac k témam: polícia, WikiLeaks
Zdroj: Webnoviny.sk - Na letisku v Quite zatkli Švéda, ktorý údajne mohol spolupracovať s Assangeom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Islamistickí militanti uniesli dvoch lekárov a zabili ich osobného strážcu
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO