Streda, 25. február 2026
Mimoriadne správy
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
- Pellegrini odchádza na AI samit v Indii, rokovať bude aj s indickým predsedom vlády a prezidentkou
- Čínsky minister zahraničia vyzval Kanadu, aby spolupracovali a zabránili USA v zasahovaní do ich záležitostí
- Kallasová odmietla kritiku Európy od Rubia, Moskva musí byť zodpovedať za vojnové zločiny
Na letisku v Japonsku vybuchla bomba z druhej svetovej vojny, zrušiť museli desiatky letov
2.10.2024 (SITA.sk) - Americká bomba z druhej svetovej vojny v stredu vybuchla v Japonsku na Letisku Mijazaki v rovnomennej prefektúre na juhozápade krajiny. Explózia bomby, ktorá sa nachádzala pod zemou, vytvorila na rolovacej dráhe veľký kráter, ale nikto neutrpel zranenie. Letisko zrušilo 80 letov.
Vyšetrovanie japonskej armády a polície potvrdilo, že explodovala zhruba 200-kilogramová bomba. Ďalšie nebezpečenstvo podľa nich nehrozí. Prevádzku letiska chcú obnoviť vo štvrtok.
Viac k témam: Bomba, II. svetová vojna, Letisko, Výbuch bomby
Zdroj: SITA.sk - Na letisku v Japonsku vybuchla bomba z druhej svetovej vojny, zrušiť museli desiatky letov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Čarovné kníhkupectvo: Tajný spolok je napínavý príbeh, ktorý pohladí čitateľskú dušu
Silný príbeh o odvahe, osudovosti a domoch, ktoré si pamätajú bolesť aj nádej
Úrady práce hlásia mierne zhoršenie. Nezamestnanosť medzimesačne stúpla o 0,33 percentuálneho bodu