Štvrtok, 5. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Na letiskách v Grécku zadržali tento rok tisíce ľudí s falošnými dokladmi, prevažne šlo o migrantov
SARAJEVO 10. novembra (WebNoviny.sk) — Grécke úrady oznámili, že tento rok zadržali už 5 633 osôb, prevažne migrantov, ktorí sa snažili odletieť z krajiny na falošné identifikačné doklady. Najviac takýchto prípadov zaznamenala polícia na medzinárodnom letisku na Kréte, kde zadržala až 1 511 osôb s falošnými dokladmi.
Pre porovnanie v roku 2017 to bolo 666 osôb. Ďalších 1 419 ľudí zatkli na letisku na turistami obľúbenom ostrove Santorini. Opäť ide o značný nárast, v minulom roku tam polícia z rovnakého dôvodu zadržala 426 osôb.
Desaťtisíce migrantov, ktorí prišli do Grécka ilegálne z Turecka, sa teraz snažia dostať do západných krajín Európy. V Grécku uviazli, odkedy balkánske štáty v roku 2016 pre migračnú krízu pozatvárali spoločné hranice.
Viac k témam: falošné dokumenty, letisko, migranti, ostrov Santorini, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk - Na letiskách v Grécku zadržali tento rok tisíce ľudí s falošnými dokladmi, prevažne šlo o migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zuzana Ťapáková bola ministerkou Šimkovičovou vymenovaná do funkcie generálnej riaditeľky SND
Národné strelecké centrum v Trnave prejde modernizáciou, štát prispeje viac ako troma miliónmi eur – FOTO
Blanár koordinuje bezpečnostné opatrenia s veľvyslancami SR na Blízkom východe, tí situáciu aktívne monitorujú – FOTO