Sobota, 16. október 2021
Slnečno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Na Kamčatke sa stratilo lietadlo s desiatkami ľudí na palube

 Webnoviny   6. júl 2021  111
Na Kamčatke sa stratilo lietadlo s desiatkami ľudí na palube

6.7.2021 (Webnoviny.sk) - Na ruskej Kamčatke zmizlo lietadlo s 28 ľuďmi na palube. Stroj Antonov An-26 letel z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana, keď podľa miestnych predstaviteľov pre núdzové situácie nenadviazal kontakt podľa plánu. Miestne ministerstvo dopravy zase informovalo, že lietadlo tiež zmizlo z radaru. Na palube bolo 22 pasažierov a šesť členov posádky.

Po lietadle pátrajú a jeho zmiznutie je už aj predmetom vyšetrovania. Trasu stroja preskúmavajú dva vrtuľníky a lietadlo, uviedli miestni predstavitelia. Lietadlo sa chystalo na pristávanie, keď s ním zhruba desať kilometrov od letiska v Palane stratili kontakt. Podľa kamčatskej vlády v ňom cestovala šéfka samosprávy v Palane Olga Mochirevová.

Stroj patrí Kamčatskej leteckej spoločnosti a podľa tlačovej agentúry Tass bol v prevádzke od roku 1982. Riaditeľ spoločnosti Alexej Chabarov pre tlačovú agentúru Interfax uviedol, že lietadlo bolo z technického hľadiska v poriadku.

V roku 2012 havarovalo lietadlo Antonov An-28 Kamčatskej leteckej spoločnosti, ktoré tiež letelo na trase Petropavlovsk-Kamčatskij - Palana, do hory. Na palube bolo 14 ľudí, z ktorých 10 zomrelo. Obaja piloti, ktorí nehodu neprežili, mali podľa Tass alkohol v krvi.

Viac k témam: havária lietadla, stratené lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Kamčatke sa stratilo lietadlo s desiatkami ľudí na palube © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.