Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Na juhu Poľska sa po zemetrasení zrútila uhoľná baňa, zahynuli traja baníci
2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Na juhu Poľska sa zrútila uhoľná baňa, v ktorej zomreli traja robotníci. Stalo sa tak v dôsledku zemetrasenia s magnitúdom 2,6, ktoré sa vyskytlo v pondelok v Katoviciach približne o 14:00 a zhruba 720 metrov pod zemou. Ďalších šesť baníkov hospitalizovali.
Prípad v súčasnosti vyšetrujú. Informácie pre agentúru AP potvrdil hovorca spoločnosti PGG Tomasz Glogowski. Premiér Mateusz Morawiecki sa rozhodol, že rodinám zosnulých vyplatia špeciálne dôchodky. Tento rok zomrelo v poľských baniach už 16 baníkov.
Viac k témam: bane, Katovice, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na juhu Poľska sa po zemetrasení zrútila uhoľná baňa, zahynuli traja baníci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dunajská Streda môže byť nečakaným jesenným majstrom, potrebuje nedeľnú „pomoc“ konkurentov – VIDEO, FOTO
Komisár pre deti Mikloško kritizuje správanie poslancov v parlamente, podľa neho normalizujú násilie
Bratislavský samosprávny kraj získal v hodnotení verejných obstarávateľov druhé miesto