Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  10,1 °C
Mimoriadne správy

Na juhozápade Francúzska kvôli lesnému požiaru evakuovali už osem tisíc ľudí

 Webnoviny  10. august 2022  33
Na juhozápade Francúzska kvôli lesnému požiaru evakuovali už osem tisíc ľudí

10.8.2022 (Webnoviny.sk) - Hasiči bojujú s lesným požiarom na juhozápade Francúzska, v oblasti známej borovicovými lesmi, ktorú pustošili plamene aj minulý mesiac.

Požiar zničil aj domy


Požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu asi osemtisíc ľudí, zničil aj najmenej 16 domov. V súvislosti s ním museli v stredu popoludní zatvoriť aj dôležitú diaľnicu pri meste Bordeaux.

Španielske úrady v Baskicku informovali, že Francúzsko zabránilo v súvislosti s požiarom kamiónom v prekročení hraníc v Irune.

Najnovší lesný požiar už spálil viac ako 60 kilometrov štvorcových v departemente Gironde a susednom Landes. Minister vnútra Gérald Darmanin oznámil, že s cieľom dostať plamene pod kontrolu vysielajú na miesto ďalších hasičov. Celkovo zmobilizovali viac ako tisíc požiarnikov, deväť lietadiel a dva vrtuľníky.

Štvrtá vlna horúčav vo Francúzsku


Gironde minulý mesiac devastoval lesný požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu viac ako 39-tisíc ľudí, vrátane obyvateľov i turistov.

Francúzsko tento týždeň zažíva už štvrtú vlnu horúčav v tomto roku, pričom vláda varovala pred hrozbou najhoršieho sucha odkedy úrady robia záznamy. Teploty na juhu krajiny by mali podľa očakávania dosiahnuť 40 stupňov Celzia.

Viac k témam: Evakuácia, Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Na juhozápade Francúzska kvôli lesnému požiaru evakuovali už osem tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.