Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane

 Webnoviny   7. november 2023  151  
Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane

7.11.2023 (SITA.sk) - Na česko-nemeckých hraniciach sa v súvislosti s nemeckými kontrolami tvoria niekoľkokilometrové kolóny. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz po tom, ako nemecká vláda rozhodla, že kontroly predlžuje na neurčito.

Nemecké kontroly sú síce náhodné, ale napríklad na diaľnici D8 nemeckí policajti dopravu odkláňajú na prvé diaľničné odpočívadlo v Nemecku v smere na Drážďany.

Podľa vodičov sa nemeckí strážcovia zákona sústreďujú predovšetkým na autá s východoeurópskymi a balkánskymi značkami. Častejšie tiež kontrolujú autobusy, kamióny a dodávky, osobné autá nechávajú väčšinou voľne prejsť.

Niektorí vodiči z dlhých radov pri hraniciach obviňujú aj českú políciu, ktorá napríklad uzatvára pohraničné tunely. Českí policajti však odmietajú vinu za zdržanie na hraniciach.

"Uzatváranie tunela Panenská prebieha v spolupráci so Správou diaľnic z dôvodov bezpečnosti a v rámci súčinnosti s našimi kolegami v Nemecku. Autá v tuneli nesmú stáť, preto je nutné dopravu takto regulovať," vysvetlila hovorkyňa polície v Ústí nad Labem Veronika Hyšplerová.

Viac k témam: Hraničné kontroly, Nelegálna migrácia
Zdroj: SITA.sk - Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.