Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Na Galapágoch vybuchla najvyššia sopka Wolf, chrlí lávu a k oblohe stúpa dym (video)

 Webnoviny   7. január 2022  65
Na Galapágoch vybuchla najvyššia sopka Wolf, chrlí lávu a k oblohe stúpa dym (video)

7.1.2022 (Webnoviny.sk) - Na ekvádorskom súostroví Galapágy sa prebudila tamojšia najvyššia sopka Wolf. Ekvádorský Geofyzikálny inštitút uviedol, že po jej úbočiach stekala láva a k oblohe stúpali kúdele popola a dymu.

Erupcie sa začali krátko pred stredajšou polnocou miestneho času, pričom popol a dym stúpali do výšky takmer štyri kilometre. Obývaným oblastiam na ostrove Isabela podľa úradov nehrozí nebezpečenstvo. Z národného parku v okolí sopky však museli evakuovať osem ľudí vrátane strážcov a vedcov, ktorí tam pozorovali leguány ružové.

Vulkán vysoký 1701 metrov patrí k mnohým aktívnym sopkám na Galapágoch. Tie ležia v Tichom oceáne takmer tisíc kilometrov od juhoamerickej pevniny. Predtým sopka Wolf vybuchla v roku 2015.Viac k témam: Sopka, Výbuch sopky
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Galapágoch vybuchla najvyššia sopka Wolf, chrlí lávu a k oblohe stúpa dym (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.