Streda, 19. august 2026
Mimoriadne správy
- NATO vypracovalo pohotovostný plán pre prípad ruského útoku
- Slovensko ťahá exportný rekord španielskeho regiónu Granada, vývoz na náš trh vyskočil o 55 percent
- Bývalý ukrajinský minister obrany vyzýva na nájdenie spôsobu, ako usporiadať voľby aj počas vojny
- Zima môže vyhnať Rusov z Krymu, prvé rodiny už z polostrova odchádzajú
- Island hlasuje o návrate k rokovaniam o vstupe do Únie, Brusel dúfa v úspešný príbeh rozširovania
Na afganskú pohraničnú políciu zaútočili povstalci, ktorých čin si vyžiadal mnoho životov
Webnoviny 5. január 2019 700
KÁBUL 5. januára (WebNoviny.sk) - Najmenej sedem príslušníkov afganskej pohraničnej polície zomrelo pri útoku povstalcov na ich stanovište v provincii Kandahár. Hovorca provinčného guvernéra Azíz Ahmad Azízí uviedol, že štyria pohraničníci tiež utrpeli zranenia.
Pri niekoľkohodinovom boji, ktorý sa odohral v piatok v noci, tiež zomrelo 16 povstalcov a 11 ďalších je zranených. Militantné hnutie Taliban sa na margo incidentu zatiaľ nevyjadrilo. Jeho členovia však takmer každý deň útočia na afganské bezpečnostné zložky, pripomína agentúra AP.
Viac k témam: militanti, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Na afganskú pohraničnú políciu zaútočili povstalci, ktorých čin si vyžiadal mnoho životov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
TV JOJ čoskoro prinesie na obrazovky nový komediálny seriál. Zahrali si v ňom najväčšie slovenské a české herecké legendy
Brit učí Slovákov o Slovensku. A zrazu je jasné, že každý žije v trochu inej krajine
Toxická pozitivita môže zraňovať: Frázy ako „mysli pozitívne“ človeku nepomôžu – ROZHOVOR