Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Múzeum Louvre v Paríži museli pre hrozbu evakuovať, vláda aj po útoku v škole zvýšila teroristickú pohotovosť

 Webnoviny  14. október 2023  73  
Múzeum Louvre v Paríži museli pre hrozbu evakuovať, vláda aj po útoku v škole zvýšila teroristickú pohotovosť

14.10.2023 (SITA.sk) - Múzeum Louvre v Paríži v sobotu ráno evakuovalo všetkých návštevníkov a zamestnancov, pričom zatvorilo prevádzku po tom, ako dostalo písomnú hrozbu.

Teroristický útok


Predstavitelia múzea uviedli, že tento krok súvisí s rozhodnutím vlády vyhlásiť v krajine zvýšenú teroristickú pohotovosť po piatkovom teroristickom útoku v škole v meste Arras na severe Francúzska, pri ktorom prišiel o život učiteľ a ďalší traja ľudia utrpeli zranenia.

Komunikačná služba múzea Louvre uviedla, že nikto nebol zranený a nebol hlásený žiadny incident. Parížska polícia uviedla, že v múzeu prebiehajú potrebné úkony a oblasť okolo neho je uzavretá.

Vláda nasadila 7-tisíc vojakov


Francúzska vláda po spomenutom piatkovom útoku okrem vyhlásenia zvýšenej teroristickej pohotovosti nasadila do akcie 7-tisíc vojakov.

Vládu znepokojuje vojna medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas, ktorej dôsledky by mohlo pocítiť i Francúzsko. Múzeum Louvre je domovom mnohých majstrovských diel, ako je napríklad Mona Lisa. Denne privíta 30 až 40-tisíc návštevníkov.

Viac k témam: Francúzska vláda, Teroristický útok, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Múzeum Louvre v Paríži museli pre hrozbu evakuovať, vláda aj po útoku v škole zvýšila teroristickú pohotovosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.