Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Muž vtrhol do dvoch škôl a spustil streľbu, útok si vyžiadal mŕtvych aj zranených (video)

 Webnoviny  25. november 2022  47
Muž vtrhol do dvoch škôl a spustil streľbu, útok si vyžiadal mŕtvych aj zranených (video)

25.11.2022 (Webnoviny.sk) - Streľba v dvoch školách v Brazílii si v piatok vyžiadala troch mŕtvych a 11 zranených. Strelec v nepriestrelnej veste vyzbrojený poloautomatickou zbraňou vtrhol do verejnej aj do súkromnej školy v meste Aracruz v štáte Espírito Santo, uviedol štátny úrad pre verejnú bezpečnosť. Bezprostredne nebolo jasné, či úrady strelca chytili.

Medzi mŕtvymi sú dvaja učitelia a študent. Tajomník pre verejnú bezpečnosť Márcio Celante informoval, že medzi zranenými je deväť inštruktorov.

Strelec mal zahalenú tvár, takže je jeho identifikácia náročná, povedal Celante. Polícia podľa jeho slov vyšetruje, či mu niekto pomáhal.Viac k témam: Streľba v škole, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž vtrhol do dvoch škôl a spustil streľbu, útok si vyžiadal mŕtvych aj zranených (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.