Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Muž v nemeckom Lengerichu zadržiaval v telocvični rukojemníkov a vyhrážal sa odpálením bomby
Webnoviny 8. január 2019 616
BERLÍN 8. januára (WebNoviny.sk) - V nemeckom meste Lengerich pri Münsteri zadržiaval muž približne hodinu desiatky detí a mladistvých ako rukojemníkov. Dráma sa odohrala v telocvični miestnej športovej haly.
Medzi zadržiavanými boli okrem približne 40 detí a mladistvých vo veku 12 až 18 rokov aj dve 23-ročné ženy. Dvadsaťpäťročný muž sa vyhrážal odpálením bomby, neskôr ale všetkým dovolil odísť, uviedla v pondelok vo večerných hodinách hovorkyňa polície v Münsteri. Podľa jej údajov nikto neutrpel zranenia.
Páchateľa následne premohli špeciálne jednotky polície. Tá predpokladá, že čin mohol súvisieť s psychickými problémami muža. Či u neho našli zbrane alebo výbušniny, hovorkyňa nevedela potvrdiť.
Viac k témam: bomba, polícia, rukojemníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž v nemeckom Lengerichu zadržiaval v telocvični rukojemníkov a vyhrážal sa odpálením bomby © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry