Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Muž, ktorý v Nemecku úmyselne zabil autom viacerých ľudí, sa postavil pred súd

 Webnoviny  19. august 2021  68
Muž, ktorý v Nemecku úmyselne zabil autom viacerých ľudí, sa postavil pred súd

19.8.2021 (Webnoviny.sk) - V meste Trier na západe Nemecka sa postavil pred súd 51-ročný muž, ktorý tam vlani svojím automobilom spôsobil smrť piatich ľudí. Obyvateľ mesta, ktorého úrady identifikujú ako Bernarda W., čelí piatim obvineniam z vraždy a ďalším 18 z pokusu o usmrtenie.

Podľa obžaloby vodič začiatkom decembra úmyselne vnikol do pešej zóny, kde svojím SUV vrážal do okoloidúcich. Päť ľudí zomrelo a ďalších 18 utrpelo zranenia. Vyšetrovatelia tvrdia, že pred útokom konzumoval alkoholické nápoje. Medzi obeťami bol aj 45-ročný muž a jeho deväťtýždňové dieťa.

Obžalovaný chcel usmrtiť čo najviac ľudí, uviedol podľa agentúry DPA prokurátor Eric Samel. V úvodnej časti procesu podľa agentúry odmietol vypovedať. Rozsudok sa očakáva budúci rok.

Viac k témam: súd, útok autom, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž, ktorý v Nemecku úmyselne zabil autom viacerých ľudí, sa postavil pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.