Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Muž dobodal nožom francúzsku policajtku, útočníka na mieste činu zastrelili (video)

 Webnoviny  23. apríl 2021  93
Muž dobodal nožom francúzsku policajtku, útočníka na mieste činu zastrelili (video)

23.4.2021 (Webnoviny.sk) - Útočník nožom usmrtil v piatok vo Francúzsku policajtku na policajnej stanici v meste Rambouillet juhozápadne od Paríža. Útočníka zastrelili policajti, ktorí boli na stanici.

Identita a motív páchateľa neboli hneď známe, povedal pre agentúru AP hovorca francúzskej polície. Žena, ktorá je obeťou útoku, bola na policajnej stanici zamestnaná ako administratívna pracovníčka.

Vyšetrovatelia skúmajú, či útok mohol súvisieť s terorizmom, ale úrad protiteroristickej prokuratúry uviedol, že momentálne nie je do prešetrovania zapojený. V minulosti došlo vo Francúzsku k zavraždeniu niekoľkých policajtov, pričom páchateľmi boli aj islamskí extrémisti.

Na miesto piatkového útoku odišiel francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin a ďalší vysokopostavení predstavitelia.Viac k témam: terorizmus, útok na policajta, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž dobodal nožom francúzsku policajtku, útočníka na mieste činu zastrelili (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.