Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
BERLÍN 15. novembra (WebNoviny.sk) - V nemeckom meste Bielefeld sa postavil pred súd 57-ročný muž obžalovaný z pokusu o vraždu kolegov, ktorým niekoľko rokov dával do sendvičov ortuť či octan olovnatý. Prokuratúra uviedla, že obžalovaný dával látky do jedla medzi rokmi 2015 a 2018.
Pracovníka zatkli v máji po tom, ako zábery z bezpečnostnej kamery potvrdili, že do sendviču pridával podozrivý prášok. Obvinili ho tiež z ublíženia na zdraví. Jedna z jeho obetí je s poškodením mozgu v kóme a ďalšia má vážne poškodené obličky. Podľa prokuratúry chcel muž pozorovať, ako "fyzicky chátrajú".
Viac k témam: otrava chemikáliami, pokus o vraždu
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž dával kolegom do jedla ortuť a octan olovnatý © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Norimbergu sa zrazili dva autobusy hromadnej dopravy, medzi zranenými sú aj detiNasledujúci článok
Stánkar z Detroitu, ktorý pľul do pizze, dostal podmienku
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini