Streda, 5. august 2020
Oblačno  15 °C
Mimoriadne správy

Muž chcel oklamať migrantov, v Rusku postavil falošné hraničné priechody

 Webnoviny   5. december 2019  139
Muž chcel oklamať migrantov, v Rusku postavil falošné hraničné priechody

5.12.2019 (Webnoviny.sk) - V Rusku zatkli muža, ktorý postavil falošné hraničné priechody, aby oklamal štyroch migrantov a mysleli si, že sú vo Fínsku. Po tom, čo prišli k priechodom, ich nechal samotných túlať sa v lese.

Zatiaľ, čo si robotníci z južnej Ázie mysleli, že sa dostali do členského štátu Európskej únie, v skutočnosti sa nachádzali pri ruskom meste Vyborg. Neskôr ich našli pohraničníci, ktorí im povedali, že sú stále v Rusku. Každý z mužov údajne "pašerákovi" za jeho služby zaplatil viac ako 10-tisíc eur.

Všetkých piatich mužov zadržali 28. novembra, informuje spravodajský portál BBC. Štvorici, ktorá sa chcela dostať do Fínska, v stredu súd v Petrohrade udelil pokutu za prečiny súvisiace s imigráciou a nariadil ich deportáciu. Falošný prevádzač čelí obvineniu z podvodu a vo väzbe čaká na proces.

Viac k témam: hraničný priechod, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž chcel oklamať migrantov, v Rusku postavil falošné hraničné priechody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.