Štvrtok, 21. január 2021
Zamračené  1,8 °C
Mimoriadne správy

Mŕtvych aj nezvestných hlásia po povodniach a zosuvoch pôdy na juhu Japonska

 Webnoviny   4. júl 2020  138
Mŕtvych aj nezvestných hlásia po povodniach a zosuvoch pôdy na juhu Japonska

4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Silné dažde, ktoré na juhu Japonska spôsobili povodne a zosuvy pôdy, si vyžiadali najmenej dvoch mŕtvych a 10 nezvestných. Informovali o tom miestne úrady s tým, že mnohí ďalší obyvatelia uviazli na strechách a čakajú na záchranu.Úrady v súvislosti s prudkým dažďom vyzvali na evakuáciu vyše 75-tisíc obyvateľov prefektúr Kumamoto a Kagošima. Evakuácia však nebola povinná a nie je jasné koľko ľudí naozaj odišlo do bezpečia.

Záplavy zároveň prerušili dodávku energií a telekomunikačné siete. Bez elektriny zostalo asi osemtisíc domácností v Kumamote a susednej Kagošime.

Premiér Šinzó Abe vytvoril krízový štáb a zaviazal sa, že urobí všetko preto, aby zachránili nezvestných. Na záchranné operácie podľa jeho slov mobilizujú asi 10-tisíc vojakov.

Viac k témam: dodávka energií, evakuácia, silné dažde, záplavy, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Mŕtvych aj nezvestných hlásia po povodniach a zosuvoch pôdy na juhu Japonska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.