Streda, 2. december 2020
Malá oblačnosť  -4,8 °C
Mimoriadne správy

Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky

 Webnoviny   1. jún 2020  91
Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky

1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Moskva začala v pondelok po viac než dvoch mesiacoch uvoľňovať niektoré opatrenia zavedené proti pandémii koronavírusu. Stalo sa tak po tom, čo sa rýchlosť šírenia nákazy v ruskej metropole podľa tamojších úradov stabilizovala.

Otvoriť tak od pondelka môžu maloobchodné predajne, čistiarne či opravárske dielne. Obyvatelia sa smú ísť znovu prejsť do parkov alebo vonku športovať, avšak len s časovým obmedzením trikrát do týždňa.

Reštaurácie, kaviarne, kaderníctva či fitnescentrá však ostávajú aj naďalej zatvorené a ľudia na cestovanie stále potrebujú elektronické pasy.

Viac o téme Koronavírusu


Vo väčšine ruských regiónov platili obmedzenia od konca marca, mnohé ich však už uvoľnili, aby zmiernili ekonomické dopady pandémie.

Rusko aktuálne registruje takmer 415-tisíc infikovaných koronavírusom, čím mu patrí celosvetovo tretia priečka za Spojenými štátmi a Brazíliou.

Nákaze v krajine doteraz podľahlo údajne 4855 osôb, hoci mnohí takúto pomerne nízku úmrtnosť spochybňujú.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.