Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Moskovskou oblasťou otriasol výbuch, ľudí museli evakuovať (video+foto)

 Webnoviny   9. august 2023  74  
Moskovskou oblasťou otriasol výbuch, ľudí museli evakuovať (video+foto)

9.8.2023 (SITA.sk) - Ruským závodom na produkciu optických prístrojov v meste Sergijev Posad v Moskovskej oblasti otriasol výbuch. V dôsledku explózie sa na mieste uskutočňuje evakuácia.

Uviedol to web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ruský spravodajský portál Baza. Podľa tohto portálu výbuch nastal v sklade, v ktorom bola uložená pyrotechnika. Zranených bolo najmenej 22 ľudí a ďalší sa môžu stále nachádzať pod troskami. Na miesto explózie prišla viac ako desiatka sanitiek.


Závod v meste Sergijev Posad je jedným z najstarších ruských závodov na produkciu optických prístrojov. Vyrába optické letecké zameriavače, tepelné zameriavače, vyhľadávače cieľov, laserové detekčné stanice, pozorovacie prístroje, ale aj prístroje na nočné videnie či ďalekohľady.Viac k témam: Evakuácia, Pyrotechnika, Výbuch továrne, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Moskovskou oblasťou otriasol výbuch, ľudí museli evakuovať (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.