Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Morawiecki vyzval Poliakov na očkovanie, Vianoce tak budú podľa poľského premiéra pokojnejšie

 Webnoviny   1. december 2021  100
Morawiecki vyzval Poliakov na očkovanie, Vianoce tak budú podľa poľského premiéra pokojnejšie

1.12.2021 (Webnoviny.sk) - Poľský premiér v stredu dostal posilňujúcu dávku vakcíny proti koronavírusu a pri tejto príležitosti vyzval ľudí, aby sa dali zaočkovať.

Viac o téme: Koronavírus


Vianoce podľa Mateusza Morawieckého môžu byť oveľa pokojnejšie, ak sa Poliaci nechajú zaočkovať. Zdôraznil pritom, že Vianoce sú časom, keď sa deti stretávajú so starými rodičmi a mnoho takýchto stretnutí sa v minulosti „bohužiaľ skončilo tragicky“.

V 38-miliónovom Poľsku je zaočkovaných 54 percent obyvateľov. Počty plne zaočkovaných ľudí v posledných týždňoch rástli veľmi pomaly, hoci obavy z nového variantu omikron zrejme niektorých primali k vakcinácii, uvádza agentúra AP.

Morawiecki v stredu tiež podporí návrh, ktorý by umožnil zamestnávateľom kontrolovať, či sú ich zamestnanci zaočkovaní. Tento nápad sa v Poľsku stretáva s odporom.

V Poľsku za uplynulý deň pribudlo viac ako 29-tisíc nových prípadov COVID-19, čo je najviac od jarnej vlny pandémie. Tiež pribudlo 570 nových úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu, omikron
Zdroj: Webnoviny.sk - Morawiecki vyzval Poliakov na očkovanie, Vianoce tak budú podľa poľského premiéra pokojnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.