Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Mladý muž vo vojenskom výstroji prišiel do supermarketu a začal strieľať, zabil 10 ľudí

 Webnoviny  15. máj 2022  95  
Mladý muž vo vojenskom výstroji prišiel do supermarketu a začal strieľať, zabil 10 ľudí

15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Desať ľudí zomrelo pri streľbe v meste v Buffalo v štáte New York, ktorú vyšetrujú ako rasovo motivovaný zločin z nenávisti. Na mieste zatkli 18-ročného muža vo vojenskom výstroji. Podozrivý v sobotu popoludní prišiel do rušného supermarketu a začal strieľať. Použil pritom kameru, aby útok streamoval, uviedla polícia. Informuje o tom portál bbc.com.

Prípad vyšetrujeme ako zločin z nenávisti a ako rasovo motivovaný násilný extrémizmus," povedal na tlačovej konferencii na Stephen Belongia z Federálneho úradu pre vyšetrovanie.

Predpokladá sa, že podozrivý niekoľko hodín jazdil autom, kým prišiel do prevažne černošskej časti mesta. Väčšinu obetí jeho streľby tvorili černosi, povedal komisár polície v meste Buffalo Joseph Gramaglia.

Americký prezident Joe Biden vo zverejnenom vyhlásení uviedol, že sa s manželkou modlia za obete a ich rodiny. „Rasovo motivovaný zločin z nenávisti je odpudivý pre podstatu nášho národa," uviedol prezident. „Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme zlikvidovali nenávisťou podporovaný domáci terorizmus," dodal Biden.

Viac k témam: Extrémizmus, rasová nenávist, Streľba, Zločin z nenávisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladý muž vo vojenskom výstroji prišiel do supermarketu a začal strieľať, zabil 10 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.