Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Mladík s kušou vnikol na Štedrý deň do areálu zámku Windsor. Chcel zavraždiť britskú kráľovnú?

 Webnoviny  27. december 2021  61
Mladík s kušou vnikol na Štedrý deň do areálu zámku Windsor. Chcel zavraždiť britskú kráľovnú?

27.12.2021 (Webnoviny.sk) - Britská polícia v pondelok oznámila, že vyšetruje video súvisiace s mužom vyzbrojeným kušou, ktorého zatkli na Štedrý deň na zámku Windsor.

Na videu, ktoré získal denník The Sun, bolo vidieť maskovanú osobu v tmavej mikine s kapucňou, ktorá drží kušu.

Video malo byť odoslané zo Snapchatu


Zároveň sa obracia na kameru a pozmeneným hlasom hovorí, že chcú „zavraždiť“ kráľovnú Alžbetu II. Video bolo údajne odoslané z účtu podozrivého v aplikácii Snapchat krátko predtým, ako bol zatknutý.

Polícia uviedla, že v areáli hradu Windsor zatkla 19-ročného muža po tom, čo na Štedrý deň ráno nastalo narušenie bezpečnosti. Počas prehliadky muža policajti natrafili na kušu.

Podozrivý je v starostlivosti lekárov


Policajti uviedli, že muž je podozrivý z narušenia chráneného miesta a držania útočnej zbrane, nevstúpil však do žiadnej budovy. Podozrivý sa momentálne nachádza vo väzbe a v starostlivosti lekárov. Kompetentní zároveň skúmajú obsah videa.

Kráľovná Alžbeta II. strávila vianočné sviatky práve na zámku Windsor. Buckinghamský palác odmietol incident komentovať.Viac k témam: Britská kráľovná, Krimi
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladík s kušou vnikol na Štedrý deň do areálu zámku Windsor. Chcel zavraždiť britskú kráľovnú? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.